Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
O nás
 
 

  Vznik nášho jazdeckého oddielu sa začal písať v roku 2006. V spolupráci s mestom Leopoldov, s ktorým sme rozbehli projekt financovaný európskou úniou pod názvom Cezhraničné dni koní podporeného programom INTERREG III.A Slovensko-Rakúsko. Na Poľnohospodárskom družstve v Červeníku po dohode s vtedajším predsedom nám poskytli starú maštal a časť areálu, ktorý bol v dezolátnom stave. Ešte v ten rok po vybudovaní novej jazdiarne sme tam už usporiadali prvý ročník parkurových pretekov o Cenu primátora mesta Leopoldov, ktoré sa konali 14. októbra 2006. Odvtedy sa konajú každoročne.
 
    Keďže maštal bola tiež v dezolátnom stave, kone sa tam nedali ešte ustajňovať, tak sme sa museli pustiť do jej rekonštrukcie. Mesto Leopoldov nás každoročne finančne podporuje. V jeho podpore sa pridala aj obec Červeník, ktorá je tiež rada, že sa v obci takéto niečo koná. Po vybudovaní prvých boxov sme tam v roku 2008 mohli konečne premiestniť naše kone. Po dlhých trápeniach okolo jazdeckého oddielu sme sa mohli venovať konečne aj koňom. Aj keď stajňa nie je ešte dokončená, čo ešte bude nejaký ten čas trvať, môžme sa venovať aj činnosti, na ktorú sme tento oddiel budovali. A to hlavne výuke nových jazdcov, či už na rekreačné jazdenie alebo na športové a taktiež práci s koňmi a všetko čo k tomu patrí. V roku 2008 sme svoju činnosť rozšírili aj o westernové preteky, ktoré sme nazvali Červenícky western.
 
    Od westernových pretekov, ktoré sa konali 23. augusta 2008 k nám pribudla nová sila, ktorá sa pričinila nielen o usporiadanie pretekov, ale aj o rozbehnutie jazdeckej školy a rozšírenie počtu koní v našom areáli. Za toto všetko vďačíme Zuzane Hergezelovej, vďaka ktorej prišli aj nové členky a to Dominika Gonová, Denisa Tolarovičová a Natália Hrnčárová, ktoré sa starajú o chod jazdeckej školy, jazdenie koní a ich čistoty. Zúčastnili sa už aj na prvých westernových pretekoch, ktoré sa konali v Brestovanoch a oddielu priniesli aj nejaké stužky. Momentálne nás navštevuje 15 žiakov, ktorí sa učia základy jazdenia na koni. Vo výbehoch behá 9 koní, z toho tri poníky.
 
  Areál sme otvorili aj pre verejnosť- hlavne v nedeľu, kde by si mohli návštevnici posedieť pri country hudbe, zajazdiť si na koňoch aj v záprahu a samozrejme bufet s občerstvením.
  Tak dúfame, že sa budeme aj naďalej zvelaďovať a všetkých, ktorí majú vzťah ku koňom si u nás prídu na svoje.
 
TOPlist
Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok